Vastusevariantides on toodud ära 5 ravimtaime. Leidke need oma ümbrusest (u 30 m raadiusest) üles. Vajadusel kasutage eelmises punktis laetud rakendust Flora Incognita. Märkige vastuses need ravimtaimed, mis õnnestus leida.
Kirjuta iga kirjelduse juurde õige ravimtaime nimi nende hulgast, mida eelmises punktis nägid.
Leidke üles enda lähedusest ravimtaim, mille kohta käib järgmine kirjeldus: "Kasutatakse rauavaeguse, köha ja külmetuse korral. Taimel on valged korvõisikud ja iseloomulik lõhn (kui mudid lehte käes, on eriti hästi tuntav)." Tehke sellest taimest foto (hea, kui leiate õitsva isendi) ja laadige siia. Rakendust Flora Incognita kasutades vaadake ladinakeelset nime, kuna eestikeelse ütleb selle liigi kohta valesti.
Kui vaatad ringi, kas näed ka linde? Kui kohe ei näe, siis oota minut ja vaata tähelepanelikult taeva poole, puude võrasse, taamal paistva antenni otsa ja mujale. Kui nägite linde, siis mis linde?
Vastusevariantides on toodud ära 5 ravimtaime. Leidke need oma ümbrusest (u 30 m raadiusest) üles. Vajadusel kasutage eelmises punktis laetud rakendust Flora Incognita. Viige kokku ravimtaim ja selle kohta käiv teave.
Vastusevariantides on toodud ära 5 ravimtaime. Leidke need oma ümbrusest (u 30 m raadiusest) üles. Vajadusel kasutage eelmises punktis laetud rakendust Flora Incognita. Viige kokku ravimtaim ja selle kohta käiv teave.
Milliseid taimi näed enda ümber kasvamas? Kirjuta 5 taimeliiki. Kui sa taimi väga hästi ei tunne, siis heaks abiliseks võib olla rakendus “Flora incognita”. Määrata saad taimi selle abil ka ilma kasutajaks registreerimata, kuid kui tahad, et tehtud fotod jääksid sulle alles ja samuti soovid panustada Eesti taimestiku kaardistamisse, siis on hea ka registreerida kasutajaks. Oluline, et kirjutaksite just taimeLIIGID (mitte perekonna, sugukonna vm nime).
Mida läheb taimel kasvamiseks vaja? Süvenedes allolevasse taimefüsioloogiaalasesse teksti, on siit võimalik leida kõik õiged vastused. Loe tekst rühmakaaslastele ette: "Taimed teevad endale toidu ise ja seda protsessi nimetatakse fotosünteesiks. Foto tähendab valgust ja süntees lihtsamatest ühenditest keerukamate valmistamist ehk valguse energia abil saadakse süsihappegaasist ja veest orgaanilised ühendid, millest taim koosneb. Et fotosüntees saaks toimuda, läheb taimel vaja ka mullas olevaid mineraalaineid nagu nt lämmastik, fosfor, kaalium, magneesium jne. Lämmastikku läheb vaja nt süsihappegaasi sidumisel (ensüümide koostises), fosforit energia salvestamisel ja kaaliumi õhulõhede sulgrakkude avamisel ja sulgemisel (kustkaudu siseneb süsihappegaas). Magneesium ja lämmastik on klorofülli molekuli koostises - kloroplastides olev klorofüll neelab valgust. Fotosünteesi protsessis küll eraldub hapnik, kuid hapnikku läheb taimedel endal ka hingamiseks vaja – hingamine on oma olemuselt vastupidine protsess fotosünteesiga ehk suuremad molekulid lagundatakse väiksemateks ja selle käigus saadakse energiat."
Vaata enda ümber ja kas näed läheduses mõnda ilusat lille. Kui märkad, siis vaata ka lähemalt, kuid jäta taim kasvama. Millised elu tunnused on sellel taimel, mis eristab seda taime nt elutust kivist? Nimetage niipalju, kui teate.
Vaata ringi ja mõtle endamisi, mis nähtavast kuulub eluslooduse ja mis eluta looduse hulka (kokku 10). Jagage omavahel ja pange kirja, mida nimetasite kõige sagedamini elus- ja eluta looduse hulka kuuluvaks.
LIIGU TREPIST ALLA JA PALUN LOE MITU TREPIASTET ON.. TAGASI TULLES KONTROLLI KAS SAID SAMA VASTUSE